piątek, 5 kwietnia 2013

Komunikaty na raty

  Przed dwoma wiekami w serca Polaków wstąpiła nadzieja związana z postacią Napoleona Bonaparte, podjętą przez niego walką z zaborcami państwa polskiego i utworzeniem Księstwa Warszawskiego. Chcemy o tym porozmawiać w ramach IV Happeningu Przewodnickiego, na który zapraszamy w najbliższy piątek, 12 kwietnia. O latach chwały tego wielkiego wodza przypomni nam pobyt w pałacu w Witaszycach, w którym znajdziemy ekspozycję związaną z tą postacią, o jego klęsce po nieudanej kampanii moskiewskiej... okrągła rocznica bitwy, jaką cofające się spod Moskwy oddziały francuskie, saskie i polskie stoczyły z Rosjanami na polach miedzy Kokaninem a Kaliszem równo dwieście lat temu.
Lista zapisów na tą - wyjątkowo - wyjazdową edycję jest już teoretycznie zamknięta, ponieważ jednak wciąż ujawniają się kolejni zainteresowani być może podejmiemy decyzję o podmianie autokaru na większy. Musimy jednakowoż mieć pewność, że zdołamy go zapełnić niemal w całości (chodzi o koszty) - przeto wszystko w Waszych rekach. Zapisy na listę - póki co rezerwową - pracownicy biura PTTK prowadzić będą do poniedziałku 8 IV włącznie. Ale to już naprawdę ostateczny termin.
W ramach wpisowego w kwocie 30 zł zapewniamy przejazd, ubezpieczenie, wstęp do muzeum, poczęstunek (choć nie gwarantujemy "napoleonki") no i nasz oraz kustosza ekspozycji nieoceniony komentarz. O matko, jaka okazja....

fot. www.palacwitaszyce.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz